Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre; yurdun bazı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor ancak hava sıcaklıklarında düşüş olmayacak.
Yayınlanma tarihi: 1 Ağustos 2014 Cuma, 09:54

[Haber görseli]

Ülkemizin kuzeyi ile Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı bulutlu; öğle saatlerinden sonra Ardahan ve Artvin’in iç kesimleri ile bu gece geç saatlerden itibaren Marmara’nın batısı (Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul’un batı ilçeleri ile Balıkesir’in kuzey ve batısı) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARI ARTACAK

Yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgarın genellikle batı ve kuzeybatı, Marmara’da kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

Ankara: Az bulutlu ve açık 36

İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın sabah saatlerinde batı ilçeleri hafif sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışı 32

İzmir: Az bulutlu ve açık 34

Adana: Parçalı bulutlu 34

Antalya: Az bulutlu ve açık 29

Samsun: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 30

Trabzon: Parçalı bulutlu 29

Erzurum: Parçalı bulutlu 30

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 41

A+ A-