Berna Laçin'den Ahmet Hakan'a manidar yanıt

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, önceki gün attığı bir tweet nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Berna Laçin'i eleştirmişti. Laçin'den Hakan'a, Barış Atay'ı hedef göstermesi üzerinden manidar bir yanıt geldi. Hakan bu yanıta da cevap vermekte gecikmedi.
Yayınlanma tarihi: 5 Temmuz 2018 Perşembe, 15:41

[Haber görseli]Oyuncu Berna Laçin önceki gün sosyal medya hesabı üzerinden, çocuk istismarı artışının ardından 'idam' isteyenlere yönelik bir mesaj paylaştı. Bunun üzerine kendisine soruşturma başlatıldı.

Laçin'in "İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimciler, hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!'' şeklinde attığı tweet nedeniyle soruşturma açılması ülke gündemine oturdu.

Gazeteci Ahmet Hakan ise kaleme aldığı bugünkü yazısında Berna Laçin hakkında soruşturma başlatılmasını eleştirirken, ünlü oyuncunun paylaşımı için de "münasebetsizlik" dedi. Hakan yazısında "Berna Laçin’in yaptığı şey tek kelimeyle münasebetsizliktir. Fakat münasebetsizlik suç değildir ki! Münasebetsizlik kınanır, ayıplanır, esefle karşılanır falan... Savcının falan devreye girip soruşturma açılması da nereden çıktı!" diye yazdı.

BERNA LAÇİN'DEN YANIT

Berna Laçin, yaptığı paylaşıma "münasebetsizlik" diyen Ahmet Hakan'a şöyle yanıt verdi.

"Beni birilerine şikayet edip..."

"Ahmet HAKAN tabii ki benim gündemle ilgili de maddelerini sıralamış. En azından beni birilerine şikayet edip “şuna bi şey söyleyin” “şuna haddini bildirin” demediği için kendisine müteşekkirim😂 Başka “münasebetsizlikler” eylemiş ama olsun, biz onu zaten öyle kabul ettik"

Ahmet Hakan, yazısını eleştiren Laçin'e tweetle cevap verdi. Hakan, yazısının ilgili bölümünden fotoğrafla "bu yazının nesi rahatsız etti?" diye sordu.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ahmet Hakan, Berna Laçin, Barış Atay