A+ A-

Hava bedava su parayla

Yaz tatili dar gelirli aileler için dert. Büyük kentlerdeki su parklarında bir gün geçirmenin maliyeti kişi başı 200 TL’yi bulabiliyor
Yayınlanma tarihi: 18 Temmuz 2018 Çarşamba, 02:44

[Haber görseli]

Çocuklarını tatile götüremeyen velilerin, şehir içindeki alternatif eğlence yerlerine ödediği miktar, günlük 200 TL’ye kadar çıkıyor. Lunapark ve lunaparkın daha geniş kapsamlısı olarak nitelendirilebilecek eğlence tesisleri olan tema parklar, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde yaz tatilinin alternatif seçenekleri. İstanbul’da bu yerlere giriş fiyatı 9 TL’den başlayıp 80 TL’ye kadar ulaşıyor. 0-3 yaşın ücretsiz olduğu tema parklar içindeki tüm oyuncakları sınırsız kullanmanın kampanyalı fiyatı 84-109 TL arasındayken kampanyasız fiyatı ise maksimum 160 TL. Ücretsiz servislerle de gidilebilecek su parklarına (Aquapark) giriş fiyatları ise 25-160 TL arasında değişiyor. Su parkları ve havuzlar dışında müzeler de alternatif bir eğlence kaynağı. Müzeleri kendi belirledikleri günlerde ücretsiz gezebilirsiniz. Diğer günlerde giriş ücretleri 5 TL (çocuk) yetişkin fiyatları ise 10 TL’den başlayarak 40 TL’ye kadar çıkıyor.

[Haber görseli]

Güneşe ve hijyene dikkat

Özellikle yazın çok daha fazla kullanılan toplu havuzlarda ve diğer eğlence mekânlarında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar ise:

  • Güneş kremi kullanın.
  • Havuzda hijyen kurallarına dikkat edin, klor düzeyinin düzenli kontrol edilip edilmediğini araştırın.
  • Enfeksiyon riskine karşı suda 1 saatin üstünde kalmayın.
  • Eğlence makinelerinin periyodik kontrollerinin yapıldığından emin olun.
Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler