Bakanlıklarda atama depremi

Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Millî Eğitim, Millî Savunma, Orman ve Su İşleri, Sağlık ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Yayınlanma tarihi: 15 Ağustos 2014 Cuma, 09:25

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında bulunan atama kararlarına göre, Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıflar Meclisi Üyeliğine Mikdat Yetim atandı. Samsun Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Ozat, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine  Hayrettin Demircan getirildi.

Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğüne Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı Hakan Tokaç'ın atanması kararlaştırıldı..

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Hukuk Müşavirliğine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi 1. Hukuk Müşaviri Yaşar Güçlü'nün, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliğine Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan'ın atanması uygun bulundu.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı'na da Cenk Şen getirildi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğüne Bilal Yılmaz, Amasya Milli Eğitim Müdürlüğüne Hüseyin Güneş, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğüne Ali Tatlı, Tokat Milli Eğitim Müdürlüğüne Levent Yazıcı, Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğüne Saim Kuş, Düzce Milli Eğitim Müdürlüğüne Ahmet Yurtman, Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğüne İbrahim Çavuşoğlu ve Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Yusuf Cengiz getirildi.

DIŞİŞLERİ, ENERJİ VE GENÇLİK BAKANLIKLARI

Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliğine, Büyükelçi Bakanlık Müşaviri Gürcan Balık atanırken, Enformasyon Genel Müdür Yardımcılığı'na Tanju Bilgiç getirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdür Yardımcılığı'na Dr. Adnan Köse'nin atanmasına karar verildi. Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt AŞ Genel Müdür Yardımcılığı'na, Mehmet Feridun Alak'ın atanması uygun görüldü. Bakanlık Müşavirliğinede Sami Çebi atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Akalın ise başka bir göreve atanmak görevinden alınırken yerine Ragıp Bingöl getirildi.

TARIM, GÜMRÜK, TURİZM BAKANLIKLARI

Muş İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Ergün Çolakoğlu atandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğüne İsmail Kalender getirildi. GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne Fikret Erol atandı. Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne, Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi Muharrem Murat'ın atanması kararlaştırıldı. Tunceli Ticaret İl Müdürlüğüne de Cevat Salman atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan ve Bakanlık Müşaviri Abdulkadir Yıldız, başka bir göreve atanmak üzere bu görevlerinden alındı. Sinema Genel Müdür Yardımcılığı'na Başmüfettiş Ali Atlıhan atandı. Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne İbrahim Sudak, Müfettişliğe, Müfettiş Yardımcısı Aysun Altunbaş atandı. Yine Müfettişliğe Müfettiş Yardımcısı Çiğdem Özdemir'in atanması uygun bulundu.
Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne, Bakanlık Müşaviri Hamdi Turşucu atandı.

ADALET BAKANLIĞI

Adli Tıp Kurumu İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Göğüs Cerrahi Üyesi Doç. Dr. Adalet Demir'in bu görevinden alınmasına karar verilirken Adli Tıp Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine de Uzm. Dr. Mehmet Özbay atandı.

Adli Tıp Kurumu Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine Doç. Dr. Bülent Şam getirildi. Adli Tıp Kurumu İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Radyoloji Üyeliğine Uzm. Dr. Ajda Ağırbaş yeniden atandı.

Adli Tıp Kurumu Beşinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine Uzm. Dr. Lokman Başer, getirildi. Adli Tıp Kurumu Beşinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine Uzm. Dr. Müfit İris atandı.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Tapu ve Kadastro İzmir Bölge Müdürü Burhan Usta, başka bir göreve atanmak üzere görevinden alındı. Söz konusu göreve, Tapu ve Kadastro Diyarbakır Bölge Müdürü Habil Oğan'ın atanması kararlaştırıldı.

Tapu ve Kadastro Yozgat Bölge Müdürü Ömer Şahingöz başka bir göreve atanmak üzere görevinden alındı. Tapu ve Kadastro Yozgat Bölge Müdürlüğüne, Tapu ve Kadastro Elazığ Bölge Müdürü Tamer Taşkıran'ın atanması uygun görüldü.

Tapu ve Kadastro Elazığ Bölge Müdürlüğüne ise Tapu ve Kadastro Gaziantep Bölge Müdürü Kemal Taşdemir getirildi.

Tapu ve Kadastro Eskişehir Bölge Müdürlüğüne Tapu ve Kadastro Van Bölge Müdürü Cevdet Kılıç, Tapu ve Kadastro Edirne Bölge Müdürlüğüne Turan Gülten getirildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdür Yardımcıları Dr. Adnan Atıcı ile İlhan Akdeniz başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alınırken bu görevlere Mehmet Sait Demirci ile Faruk Yenal getirildi.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müşavirliğine Müsteşar Yardımcısı Mehmet Bahaettin Kaptan, Konya Orman Bölge Müdürlüğüne Bekir Karacabey, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne İbrahim Ergüven atandı.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü İzmir 2. Bölge Müdürlüğüne Kars 24. Bölge Müdürü Hayati Çelenk atandı. Kars 24. Bölge Müdürlüğüne ise Nesip Özden'in atanmasına karar verildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığına Prof. Dr. Eyüp Gümüş atanırken Bakanlık Müşavirliğine de Ahmet Burak Yaşar getirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Bakanlık Müşaviri Yaşar Duran Aytaş atandı.

A+ A-