Usta komedyen hayatını kaybetti

"Ateş Böceği Yalçın" olarak ünlenen usta komedyen Yalçın Otağı, bir süredir karaciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki özel hastanede 78 yaşında yaşamını yitirdi.
Yayınlanma tarihi: 15 Ağustos 2014 Cuma, 09:56

[Haber görseli]İki yıl önce karaciğer kanseri teşhisi konulan ve 1.5 ay önce durumunun ağırlaşması üzerine, geçen 20 Temmuz'da Marmaris Özel Yücelen Hastanesi'ne kaldırılan Yalçın Otağı, tedaviye alındı. Yoğun bakımda tedavisi yapılan Otağı, bir hafta sonra durumun iyiye gitmesi üzerine servisteki odasına alındı. 41 yıllık hayat arkadaşı Lale Belkıs'ın başından bir an olsun ayrılmadığı ünlü komedyen Otağı, dün (perşembe) saat 24.00 sıralarında yaşamını yitirdi. Otağı'nın ölüm haberi yakınları, sevenleri ve sanatçı dostlarını yasa boğdu.

Üzgün olduğunu belirten Lale Belkıs, "41 yıllık hayat arkadaşımı kaybettim. Huzur içinde yatsın. Her zaman birbirimize destek olduk" dedi. Uzun süredir hasta olan eşine çok iyi baktığını belirten Belkıs, eşinin hiçbir kötü alışkanlığının olmadığını belirterek, "Alkol ve sigara kullanmazdı. Strese bağlı bu hastalığa yakalandığını düşünüyorum. Ölümünden sonra arayıp, başsağlığı dileğinde bulunanlar oldu. Arayıp, soran tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Otağı'nın cenazesinin yarın (cumartesi) öğlen çok sevdiği, yazlığının bulunduğu Datça'da toprağa verileceği öğrenildi.

Yalçın Otağı'nın son görüntüsü - VİDEO
[Haber görseli]

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ