Altaylı, medyadaki tacizi yazan Alçı'ya tarikat yurtlarını hatırlattı

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Habertürk'te yayınlanan yazısında Talat Bulut dosyasının kadın bir savcıya verilmesi gerektiğini savunan Nagehan Alçı'ya Fatih Altaylı'dan yanıt geldi.
Yayınlanma tarihi: 21 Ağustos 2018 Salı, 13:12

[Haber görseli]

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, 17 Ağustos Cuma günü oyuncu Talat Bulut hakkındaki taciz iddialarını köşesine taşımıştı. Nagehan Alçı dünkü yazısında, Talat Bulut davasına kadın savcının bakması gerektiğini savunmuş ve medya sektöründeki tacizlere değinmişti. Nagehan Alçı, "Bunun gibi hikaye çok, bunu yolu medya koridorlarından geçmiş herkes biliyor. O hikayelerin kahramanlarının gün yüzüne çıkması için birilerinin dürüstçe konuşmaya başlaması gerekiyor." ifadelerini kullanmıştı.

Bir başka Habertürk yazarı Fatih Altaylı ise bugünkü yazısında Alçı'ya göndermede bulunarak, 'çocuk istismarına' karşı da aynı duyarlılığı beklediğini yazdı.

İşte Altaylı'nın yazısındaki o bölüm;

Sektör takipsizlik vermedi
Ayrıca Nagehan Alçı çok da dertlenmesin.
Talat Bulut hakkında savcılık takipsizlik vermiş olsa da, daha önce de söylediğim gibi toplumun önemli bir bölümü ve sektör takipsizlik vermedi.
Hatta sektörün “Oh be sonunda biri çıkıp konuştu” dediğini zannediyorum.
Talat Bulut konusunda gösterdiğiniz haklı hassasiyeti tarikat yurtlarındaki tacizler, çocuk istismarları konusunda da aynı sertlikte göstermesini bekliyorum.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Fatih Altaylı, Nagehan Alçı