A+ A-

FETÖ’den aranan 4 kişi ve çocuklarının olduğu tekne alabora oldu

FETÖ’den aranan 4 kişi ile yanlarındaki 2 çocuğun içinde bulunduğu tekne, Yunanistan’a kaçmak istedikleri sırada battı. 6 kişi Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. Şüphelilerilk tedavilerinin ardındann polise teslim edildi.
Yayınlanma tarihi: 1 Eylül 2018 Cumartesi, 08:55

[Haber görseli]

Alınan bilgiye göre; dün 17.45 sıralarında Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığının Ayvalık Sarımsaklı Çıplak Ada mevkiinde devriye görevi yaparken, bir fiber tekne ile yasa dışı yollarla Midilli Adasına gitmeye çalışan ve içerisinde 6 Türk vatandaşının olduğu teknenin battığı tespit edildi. 4 yetişkin ve 2 çocuğun Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı TCSG 8 ekiplerince su üstünde boğulmak üzereyken kurtarıldı. E.K., G.K., E.K., A.D., Ş.D. ve E.N.D. isimli 6 kişi Cunda Adası’nda bulunan Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığına getirildi. İnsani yardımların yapıldığı 6 kişi daha sonra Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki polis ekiplerine teslim edildi.

Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan kimlik tespiti ile GBT sorgusu ve üst aramaları neticesinde 2 çocuk haricindeki 4 şüphelinin FETÖ\PDY Silahlı Terör örgütü üyesi oldukları, Bursa’da haklarında Adli İşlem yapıldığı öğrenildi.

Şüphelilerin üzerlerinde toplam 13 bin Avro ve 5 bin 350 dolar para ele geçirildiği öğrenildi. Ayvalık polisinin, bu kişileri yasa dışı yollarla Yunan adalarına kaçırmaya çalışan kişi veya kişilerin bulunması için çalışma başlattığı öğrenildi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler