Kapat
A+ A-

Vali polis gönderince CHP'li başkan basın toplantısını iptal etti

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, bugün yapacağı basın toplantısını, Valilikten gönderilen polisler yüzünden iptal ettiğini söyledi.Polis gelince basın toplantısını yapmadı.
Yayınlanma tarihi: 6 Eylül 2018 Perşembe, 16:21

[Haber görseli]Bugün saat 12:00'de ilçe binasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in yapmış olduğu usulsüz işlemleri nedeniyle basın açıklaması yapacağını açıkladı.

CHP İlçe Yönetimi, İçişleri Bakanlığının 2012 yılında yayınlamış olduğu 2012/9 sayılı genelgesi gereği basın açıklamasına konu olay Valilik denetimine tabi olduğundan, bugün saat 10:00'da Valiliğe Fatma Şahin hakkında şikayet dilekçesi vererek valiligi göreve davet etti.

Bunun uzerine saat 12:00'de ilçe binasına polis ekibi geldi. CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, basın açıklaması başladığı sırada tüm basının önünde tepki göstererek basın açıklamasını iptal etti.

Bugün yapılan belediye meclis toplantısı sırasında CHP Grup Başkanvekili söz alarak duruma tepki gösterdi ve tüm meclis üyeleri meclis salonunu terk etti.

Umut Yılmaz, daha önceden basın toplantısını yapacağını açıkladığı ofisine polislerin geldiğini, söyleyerek, "Ben hukukçuyum. İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum" dedi.

AK PARTİ'YE KAÇ DEFA GÖNDERDİNİZ?

Basın toplantısı öncesi Valilikten gönderilen iki polisin gelişinin doğru olmadığını söyleyen Umut Yılmaz, "İçişleri Bakanlığı'nın 2012 yılında bir genelgesi gereği büyükşehir belediye başkanını valiliğe şikayet ettim ve denetim istedim. Saat 12'de basın açıklamam vardı, bir baktım polis geldi. Şaşırdım. Valilik göndermiş. Basın açıklamama başladığım sırada tepki olarak 'ben böyle bir şeyi hiç yaşamadım' dedim. Sonra beni güvenlik şubeden aradılar. Siz kaç defa Ak Parti'nin toplantısına gönderdiniz, gittiniz, bize polis gönderiyorsunuz?' dedim. Güvenlik için dediler. Ben ilçe binamda güvenliğimi sağlarım, siz geçin dedim. Bu tamamıyla çok konuşma demenin bir yolu. Böylece basın açıklamasını iptal ettim" diye konuştu.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Fatma Şahin