Yıldırım'dan Trump'a sert tepki

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, 87. İzmir Enternasyonal Fuarı açılış töreninde yaptığı konuşmasında ABD Başkanı Trump'a sert tepki göstererek, 'Türkiye'yi tehditle hizaya getireceğini zannedenler çok büyük yanlış içindedir, Türkiye hiçbir zaman tehditle, parmak sallamakla hizaya getirilecek bir ülke değildir' dedi.

cumhuriyet.com.tr
07 Eylül 2018 Cuma, 19:46

 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, 87. İzmir Enternasyonal Fuarı açılış töreninde konuşma yaptı. Yıldırım törende yaptığı konuşmada ABD Başkanı Donald Trump'a sert tepki gösterdi. Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

"Bugünlerde bazı ekonomik sıkıntılar yaşadığımız gerçektir, her baharın bir kışı vardır misali ekonomimizde bugünlerde kış mevsimi var. Karşı karşıya olduğumuz zorlukları sızlanarak, şikayet ederek aşamayız ya da siyasi eleştirilerle çözüm üretemeyiz. Hepimiz aynı gemideyiz. Türkiye geçmişte olduğu gibi bu zorluğun da üstesinden gelecek, milletimiz rahat olsun. Ne yazık ki dünya bir şaşkınlık içerisinde yeni Amerikan Başkanının aldığı kararları izlemektedir. Bu sürdürebilir bir durum değildir. Ve mutlaka bu yanlıştan dönülmelidir. Hele hele Türkiye'yi tehditle hizaya getireceğini zannedenler çok büyük yanlış içindedir, Türkiye hiçbir zaman tehditle, parmak sallamakla hizaya getirilecek bir ülke değildir."