Kapat
A+ A-

Eski Bakan'dan yeni Bakan'a 'şarbon' tavsiyesi: Halkı aydınlatın

Şarbon vakaları gündemdeki yerini korurken, Gıda,Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı AKP’li Ahmet Eşref Fakıbaba "Bizim dönemimizde alınan hayvanlar, uluslararası standartlara uygundu. Biz insanımızın sağlığı konusunda en ufak bir risk almadık" dedi. Fakıbaba daha sonra yaptığı açıklamada sözlerinin çarpıtıldığını savundu.
Yayınlanma tarihi: 9 Eylül 2018 Pazar, 12:21

[Haber görseli]Şarbon vakaları gündemdeki yerini koruyor. Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'e konuşan Gıda,Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı AKP’li Ahmet Eşref Fakıbaba, "Bizim dönemimizde alınan hayvanlar, uluslararası standartlara uygundu ve hepsi ari ülkelerden getirildi. Biz insanımızın sağlığı konusunda en ufak bir risk almadık" dedi.

Şarbon vakasında kaç kişiye teşhis konulduğu ve can kaybı olup olmadığı konusunda yetkililerin halkı aydınlatmasını isteyen Fakıbaba, “Olayın büyütülmesinde, et fiyatlarını artırmak isteyen fırsatçı lobiler de var'' dedi.

Fakıbaba sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu soruların cevaplanması gerekir. Kaç kişi hastalandı? Kaç kişiye teşhis konuldu? Konulan teşhis nedir? Şarbondan dolayı yaşamını yitiren var mı? Sayın Bakan'ın ve yetkililerimizin, bu fırsatçılara meydan vermeden, toplumumuzu rahatlatacak açıklamaları yapacağına inanıyorum. Benim için insan sağlığı, herşeyden önemlidir.”

'ELEŞTİRMEDİM'

AKP Şanlıurfa Milletvekili ve eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, daha sonra yaptığı açıklamada ise sözlerinin çarpıtıldığını savundu.

Fakıbaba, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Bakan Pakdemirli'yi eleştirdiğine ilişkin asılsız haberlerin yer aldığını belirtti.

Söz konusu haberlerin kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu belirten Fakıbaba, şunları kaydetti:

"Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'yi şarbon hastalığı konusu üzerinden eleştirdiğim haberleri tamamen hayal ürünü olup, kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. AK Parti'nin her alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılık alanında da 2023 hedeflerine de Bakanımız Bekir Pakdemirli ile ulaşacağına dair inancım tamdır. Bakanımızın bu vizyona sahip olduğu da tarafımdan özellikle her defasında altı çizilerek belirtilmiştir. Sayın Bakana yönelik bu tür eleştirilerde bulunmam söz konusu değildir."

Bakan Pakdemirli ile sürekli bilgi alışverişinde bulunduklarını aktaran Fakıbaba, "Bu tür haberler partimizi ve bizleri yıpratmaya yönelik art niyetli olarak yapılmaktadır. AK Parti içine hiç kimse nifak tohumu ekemez, kardeşlik hukukumuzu bozamaz." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ahmet Eşref Fakıbaba

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler