Okulda rehine paniği: Askerden izinli gelen er nişanlısını rehin aldı

Pendik Yenişehir Mahallesinde bulunan Melek Aknil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde askerden izinli gelen er, nişanlısını rehin aldı. Zanlı 1,5 saat süren çabanın ardından teslim oldu.

(DHA)
10 Eylül 2018 Pazartesi, 13:46

<video:1078669>

Olay saat 13.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, er olarak görev yapan U. D. birliğinden kaçtığını söyleyerek, aralarında kısa bir süredir sorun olduğunu iddia ettiği nişanlısı H. K'yi rehin aldı.

Olay yerine Özel Harekat ekipleri sevk edildi. Özel harekat polislerinin yanı sıra Müzakere Timleri de devreye girdi. Polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Okul ve çevresinde bulunanlar uzaklaştırıldı. Zanlıyla müzakere yürüten polisler ikna çabalarına başladı. U D.'nin müzakereci polise, silahının olmadığını ve elinde bıçak bulunduğunu söylediği öğrenildi.

Yaklaşık 1,5 saat süren müzakerenin ardından zanlı, polise teslim oldu. Zanlı U. D, ile rehin aldığı H. K., ayrı ayrı polis aracına bindirildi. İkisinin de durumunun iyi olduğu öğrenildi. H. K., hastaneye zanlı ise emniyete götürüldü. 

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Olayın öğrenilmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı müzakere timleri olay yerine anında intikal etmiş ve yapılan müzakere sonucu U.D. isimli şahıs ikna edilerek gözaltına alınmış, yapılan incelemelerde şüpheli şahsın askerlik görevini er olarak sürdürdüğü ve birliğinden izinli olarak ilimize geldiği, rehin alınan H.K isimli bayan şahsın ise Melek Aknil Çok Programlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sekreter olarak görevli bulunduğu ve U.D. isimli şahsın nişanlısı olup, aralarında anlaşmazlık bulunduğu anlaşılmıştır" denildi.

TSK: OLAY SIRASINDA İZİNLİYDİ
 
TSK'den yapılan açıklamada “İstanbul/Pendik'te bulunan bir okulda bugün meydana gelen olayın zanlısı olarak tespit edilen şahsın, askerliğini yükümlü piyade er olarak yerine getiren bir personel olduğu ve olay sırasında izinli bulunduğu tespit edilmiştir” denildi.

<video:1078873>