Kapat
A+ A-

10 işçinin yaşamını yitirdiği asansör kazası için skandal rapor

Şişli'de 6 Eylül 2014'te, 10 işçinin ölümüyle sonuçlanan asansör kazasına ilişkin 25 sanığın yargılandığı dava haricinde, haklarında "görevi ihmal" suçundan ikişer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan, eski Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) çalışanı 6 sanığın yargılandığı davaya ilişkin bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı.
Yayınlanma tarihi: 11 Eylül 2018 Salı, 16:02

[Haber görseli]

İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan Zühal Dalkılıç, Niyazi Özdemir, Ömer Caniklioğlu, Mehmet Rıfat Çağal, Temel Emrah Bıyıkoğlu ile dönemin TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanı olan Aliseydi Karaoğlu katılmadı. Duruşmada, sanıkları avukatları temsil ederken, müştekilerin vekilleri de hazır bulundu.

Duruşmada, dava dosyasına ilişkin bilirkişi raporunun ulaştığı belirtildi. Söz konusu raporda, dava dosyasındaki iddialara ve mahkemece sorulan sorulara ilişkin olarak tüm sanıklara herhangi bir sorumluluk atfedilemeyeceği belirtildi.

Rapora ilişkin söz alan avukatlar, müvekkillerinin beraatine karar verilmesini istedi. Müşteki avukatları ise rapora karşı beyanda bulunmak üzere süre talep etti.

Mahkeme, müşteki tarafa rapora karşı beyanda bulunmak üzere süre vererek, duruşmayı erteledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, eski İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Aliseydi Karaoğlu'nun da arasında bulunduğu eski 6 TOKİ görevlisinin, "görevi kötüye kullanmak" suçundan 6 aydan ikişer yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler