4 gün önce kaybolan Gamze kamera görüntüleri ile bulundu

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde 4 gün önce okula gitmek için evden çıkan ve bir daha haber alınamayan 15 yaşındaki lise öğrencisi, polis ekiplerinin hastane ve otogardaki güvenlik kamera görüntülerini incelemesiyle Sivas'ta bulundu.
Yayınlanma tarihi: 28 Eylül 2018 Cuma, 16:21

[Haber görseli]Olay, 24 Eylül günü Hekimhan ilçesi Güzelyayla Mahallesi'ne meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, lise öğrencisi Gamze S. (15) 'Okula gidiyorum' diyerek sabah saatlerinde evden çıktı. Akşam eve dönmeyen genç kızın ailesi, yaptıkları araştırmada kızlarının okula gitmediğini öğrenince durumu polise haber verdi.

Lise öğrencisini bulmak için çalışma başlatan ekipler, kızın Sivas'a gittiğini tespit etti. Bunun üzerine Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleriyle irtibata geçildi. Ekipler, kızı bulmak için Sivas'ta otogar ve hastanelerin güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi.

Yapılan incelemede kızın Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne ve Numune Hastanesine geldiğini tespit eden polis ekipleri, dün akşam saatlerinde güvenlik kamerası sayesinde genç kızı buldu. Polis, bulunan genç kızı Sivas'a gelen baba Mehmet S.'ye teslim etti.

GÜVENLİK KEMARALARINCA TESPİT EDİLDİ

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde kendisinden yaklaşık 4 gündür haber alınamayan ve yapılan çalışmalar sonucu Sivas'ta bulunan lise öğrencisi Gamze S.'nin güvenlik kamerası görüntülerine ulaşıldı. Sivas Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ve Asayiş Şubesi ekiplerince kurulan özel ekip, genç kızın kente gelmiş olabileceği düşüncesiyle otobüs terminali ve tren garının güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Kayıtlarda, Gamze S.'nin kente geldiğini ve bir gün otobüs terminalinde kaldığını tespit eden ekipler, genç kızın terminalden ayrıldıktan sonra gittiği güzergahlardaki kamera kayıtlarını da inceledi.

Öğrencinin Numune Hastanesine girdiğini belirleyen polis, güvenli gördüğü için burayı tercih ettiği öğrenilen kayıp kızı ameliyathane bekleme salonunda buldu. Ailesine teslim edilen Gamze'nin terminal ve hastane binasındaki görüntüleri dikkat çekti.

A+ A-