Kapat
A+ A-

'Okula gidiyoruz' diye çıktılar, 3 gündür haber alınamıyor

Adana'da 15 ve 16 yaşlarındaki lise öğrencisi 2 kız arkadaş "Okula gidiyoruz" diyerek evlerinden ayrılmalarının ardından kayıplara karıştı. Başlarına bir şey gelmesinden endişe duyan ailelerinin başvurduğu polis, 3 gündür haber alınamayan kız çocuklarını bulmak için çalışma başlattı.
Yayınlanma tarihi: 2 Kasım 2018 Cuma, 13:51

[Haber görseli]Adana'da 16 yaşındaki lise öğrencisi Y.K. ile 15 yaşındaki sınıf arkadaşı M.B., 31 Ekim'de Seyhan ilçesindeki evlerinden Emek Mahallesi'nde bulunan okullarına gitmek için çıktı. Ancak okul dağıldıktan sonra kız çocukları evlerine dönmedi.

Bunun üzerine Y.K.'nin babası Muhammet K. ile M.B.'nin annesi Nihal B. çocuklarına ulaşmaya çalıştı. Bir sonuç alamayan aileler polise başvurdu. Polis çocukları bulmak için çalışma başlattı. Kız çocukları aradan 3 gün geçmesine rağmen bulunamadı.

Kızından 3 gündür haber alamayan anne Nihal B., kızının hayatından endişe ettiğini belirterek, "Kızım daha önce de kaybolmuştu, onu parkta uyurken bulduk. Ancak bu kez aradan 3 gün geçti, arkadaşıyla birlikte hiç ses seda yok. Başına bir şey gelmesinden korkuyorum. Ona tecavüz edilmesinden korkuyorum. Ne olur bize yardım etsinler, kızımı bulsunlar" diyerek gözyaşı döktü.

Nihal B., eşi Mustafa B.'nin de 2 yıl önce kalp, tansiyon ve şeker hastalığı sonucu hayatını kaybettiğini ve ondan kalan emekli maaşıyla geçindiklerini söyledi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler