Mustafa Hulusi Arat’ın yetkileri alındı iddiası

Aydın Valiliği, Kızılcaköy’de köylülere 'Biber gazından bir şey olmaz ya' diyen Vali Yardımcısı Arat’ın sözlerine soruşturma başlattı. Valililik konuşmayı 'Samimi sohbet' olarak nitelendirdi. Bazı basın yayın organlarında yayınlanan Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’ın yetkilerinin alındığı iddiası yalanlandı.

12 Aralık 2018 Çarşamba, 13:17

<video:1162962>

Topraklarına JES yaptırmak istemeyen kadınlara karşı gazı kullanıldığı gün köylülerin JES için şirketin araziyi tel örgü içine almasını önlemek için direndiği yere gelen Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat'ın köylülerin sorularına verdiği yanıtlar ve davranışları tepkiyle karşılandı. Arat'ın, bir kadının "Gaz sıkılması emrini siz mi verdiniz" sorusuna mandalina yiyerek "Biber gazından bi' şey olmaz ya. Farz edin ki ben verdim" yanıtı verdiğini gösteren videonun sosyal medyada paylaşılması üzerine tepki yağmıştı.

Bazı basın yayın organlarında, Arat'ın tepkiler üzerine yetkilerinin alındığı ileri sürülmüştü. Edinilen bilgilere göre, Arat'ın yetkilerinin elinden alındığı bilgisi doğru değil.