Saadet Partisi'nden Midhat Paşa göndermesi: Tayyip Bey dese ki 'adayım' destekleriz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yerel seçimlerle iligi açıklamasında Osmanlı Valisi Midhat Paşa'ya atıfta bulunarak, "Tayyip Bey dese ki belediye başkanlığına adayım, bütün gücümüzle destekleriz" diye konuştu.

cumhuriyet.com.tr
12 Aralık 2018 Çarşamba, 15:23

<video:1167933>

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu düzenlediği basın toplantısında yerel seçimlere dair değerlendirmelerde bulundu. 

Karamollaoğlu açıklamasında, "Tayyip Bey dese ki 'belediye başkanlığına adayım' bütün gücümüzle destekleriz" diye konuştu.

Karamollaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çünkü o işi iyi yapıyordu. Hakkını veriyordu. Bizim ocakta piştiği için, buranın hikmetiyle belediyecilikte başarılıydı. Tabii kader kendisine başka bir yol çizdi ve devlet yönetiminin başına geçti.

Tarihçiler Midhat Paşa’yı anlatırken hep şunu söylerler : “Midhat Osmanlı’nın çok iyi bir valisiydi, ne zaman ki sadrazamlığa getirildi, hem Osmanlı’ya yazık edildi, hem de iyi bir vali kaybedildi.

Biz milletimizi; Tayyip Bey’in devlet nizamını bozduğuna, sistemi yürütemediğine ikna edemiyoruz.

Şimdi bakıyorum, kendi partisinin kirliliğinden o kadar şikayetçi ve seçimler yaklaştıkça o kadar tedirgin ki… Milli Görüş gömleğinin kıymetini belki şimdi anlıyordur.

Bakın Saadet Parti'si Allah’a şükür, Merhum Erbakan hocamızın elinde dikilen o gömleği bir gün olsun çıkarmadı. O gömleğe tek bir leke bile sürdürmemeye özen gösteriyor.

Kendi adaylarımızı belirlerken Tayyip Bey’in yaşadığı sıkıntıyı yaşamıyoruz. Ranta, yolsuzluğa, hukuksuzluğa bulaşmış arkadaşlarımız yok. Hepsi hizmet sevdalısı, hepsi pırıl pırıl, genç, dinamik ve cebinden önce şehrini düşünen kişiler."