Ünlü YouTuber kardeşler serbest

Türkiye genelinde sosyal medya üzerinden gençleri uyuşturucu madde kullanmaya teşvik ettikleri ileri sürülen kişilere yönelik 26 ilde eş zamanlı olarak operasyon yapıldı. Operasyonda 844.000 aboneye sahip Deep Turkish Web adlı YouTube kanalının sahibi Emre ve Emir Kızgır kardeşler de gözaltına alındı. YouTuber kardeşler çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DHA
13 Aralık 2018 Perşembe, 09:21

<video:1169192>

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından 29 ilde operasyon yapıldı. İstanbul'da yapılan operasyonda Başka Fatih ve Beşiktaş olmak üzere bir çok ilçede 16 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Yapılan baskınlarda 11 sosyal medya fenomeni ve youtuber gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, sosyal medya üzerinden, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını alenen özendirme veya bu nitelikte yayın yapmakla suçlanıyor.

ÜNLÜ YOUTUBER'A UYUŞTURUCUYA ÖZENDİRME GÖZALTISI

İstanbul'da yapılan baskınlarda 11 kişi gözaltına alındı. Beşiktaş Ulus Mahallesi'nde bir adrese yapılan baskında ünlü youtuber kardeşler Emre Kızgır ile Emir Kızgır gözaltına alındı. İki kardeşin sahibi oldukları youtube kanalında 844 bin takipçisinin olduğu ve gençleri uyuşturucu madde kullanımına özendiren bir çok video paylaşımında bulundukları iddia edildi. Polis ekiplerinin evde yaptığı aramaların ardından gözaltına alınan Emir ve Erdi K. kardeşler ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldüler.

Operasyon düzenlenen adreslerden birisi de Fatih oldu. 4 katlı bir binanın ikinci katına giren ekipler balkonda ve içeride arama yaptı.

 SERBEST BIRAKILDILAR

YouTuber kardeşlerin avukatı Cihat Duman, sosyal medya hesabından Kızgır kardeşlerin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıklarını açıkladı.