Kapat
A+ A-

4'ü albay 219 asker hakkında gözaltı kararı

İstanbul merkezli başlatılan FETÖ operasyonunda tamamı muvazzaf 219 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 4'ünün albay rütbesinde olduğu bildirildi.
Yayınlanma tarihi: 14 Aralık 2018 Cuma, 08:32

[Haber görseli]İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlu Suçlar Bürosu'nca yürütülen FETÖ'nün TSK yapılanması soruşturması devam ediyor. Soruşturma kapsamında bugün halen aktif görevde olan ve haklarında hiçbir adli ve idari işlem uygulanmayan askerler için yeni bir gözaltı kararı verildi.

Savcılığın talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğince 89'u Kara Kuvvetleri, 31’i Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 85’i Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 11’i Jandarma Genel Komutanlığı ve 3’ü Sahil Güvenlik Komutanlığına mensup 219 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.

Bu askerlerden 4'ü albay, 5'i yarbay, 10'u binbaşı, 14'u yüzbaşı, 51'inin üsteğmen, bir teğmen, 115'inin astsubay ve 19'unun uzman çavuş olduğu bildirildi. Gözaltı kararı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gece saat 01.00 sıralarında başlatılan eş zamanlı operasyonla şüphelilerin aranma ve yakalanması çalışmaları devam ediyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler