Feci yangın: 3 çocuk yanarak can verdi

Düzce’nin Yığılca ilçesi Hoşafoğlu köyünde sabah saatlerinde meydana gelen feci yangında 3 çocuk hayatını kaybetti, babaları ise yaralandı. Yanarak can veren çocuklardan ikisinin hafif engelli olduğu belirtildi.

YHA
14 Aralık 2018 Cuma, 08:28

<video:1169787>

Yangın, sabah saatlerinde Yığılca'nın Hoşafoğlu köyünde meydana geldi. Muhammed Korkmaz’a ait evde yangın çıktı. Kısa sürede tüm evi saran yangında baba Muhammed Korkmaz evde bulunan 3 çocuğunu kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı.

Evin camından atlayarak kendisini kurtaran babanın vücudunda yanıklar oluştu. Evden çıkamayan Medine Korkmaz (12), Emirhan Sadi Korkmaz (10) ve Umut Eren Korkmaz (8) yanarak can verdiler. Düzce ve Yığılca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin yangını söndürmesinin ardından 3 çocuğun cesedi evden itfaiye yardımı ile çıkarıldı. Çocukların cenazesi Yığılca Devlet Hastanesi morguna, ardından ise Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Validen açıklama

Olay yerinde incelemelerde bulunan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, yaptığı açıklamada, "Hepimizin başı sağ olsun. Bu sabah acılı bir olay ile uyandık. Sabah saat 05.00 civarında burada evimizde elektrik tesisatından çıktığı tahmin edilen bir yangın ile karşı karşıya kalındı. Üç çocuğumuzu kaybettik." diye konuştu.

Çocukların 8,10 ve 12 yaşlarında olduğunu anımsatan Vali Dağlı, şöyle devam etti:

"Baba camdan atlamak suretiyle kurtulmuş ve şu an hastanede yaralı yatıyor. Aile 4 çocuktan müteşekkil. Büyük kız 14 yaşında aile ile birlikte kalmıyor. Öğrenim gördüğü için okul yurdunda. Böyle bir acıyı yaşadık. Hepimizin başı sağ olsun. Devletimiz vatandaşımızın yanında. Maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapılacak. Allah daha kötüsünü göstermesin diyorum."

Öğrenme güçlüğü varmış

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım da hayatını kaybeden çocuklardan Medine ve Umut Korkmaz'ın öğrenme güçlüğü nedeniyle hafif engelli olduğunu ve bu yönde eğitim gördüklerini bildirdi.