Murat Özdemir’in işkence ettiği papağan, ameliyata alınacak

TV8'de yayınlanan Masterchef adlı yemek yarışmasında adını duyuran Murat Özdemir’in işkence ettiği Afrika cinsi gri papağanı, İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde tedavi altına alındı. Papağanın travmalardan dolayı yarın ameliyat olacağı öğrenildi.
Yayınlanma tarihi: 18 Aralık 2018 Salı, 16:18

TV8'de yayınlanan Masterchef adlı yemek yarışmasında ile tanınan Murat Özdemir, dün Afrika cinsi gri papağana uyguladığı işkence görüntülerini sosyal medyada yayınladı.

Görüntülerin yayılması ile büyük infiale neden olan Özdemir olay sonrası ise gözaltına alındı. Olay sonrası papağan ise müşahede altına alınmıştı.

İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Cerrahi Bölümünde ilk müdahalesi yapılan papağanın yarın ameliyat olacağı öğrenildi.

Yabani Hayvan Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Özsoy ise papağanın bir işkenceye maruz kaldığını ifade ederek, “Geçirdiği travmaya bağlı olarak ayağının ekleminde çıkık var.Yüzünde aldığı darbelere ilişkin kızarıklıklar var. Biraz korkmuş ve stres altında uyku pozisyonunda. Diz çıkığı nedeni ile yarın ameliyat yapacağız. O zamana kadar da beslenmesi antibiyotiği vesaire.. Bir de sessiz ortamda bırakıyoruz. Bu durum böyle. Kanadında problem yok ama ayağındaki sorun bayağı bir ciddi. Ameliyattan sonra iyi olacak ama biraz zaman gerekiyor. İşkenceye maruz kaldığı gözüküyor. Gözünün altında da kızarıklıklar var. O birazcık el ile sıkıştırmaya bağlı. Onun dışında genel durumu iyi. Ameliyatın içeriği ise diz ekleminin yerine getirilip özel bağlar ile tespit edeceğiz. Tekrar fonksiyonel olması için” dedi.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Murat Özdemir