Kapat
A+ A-

Bir açıklama da Kadir İnanır'dan

Kadir İnanır son günlerde tartışmalara neden olan Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde yaşananlarla ilgili yazılı açıklama yaptı.
Yayınlanma tarihi: 21 Kasım 2013 Perşembe, 11:57

[Haber görseli]Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP grubundaki sözleriyle gündeme gelen Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde yaşananlarla ilgili olarak sanatçı Kadir İnanır'dan da açıklama geldi. Akil İnsanlar Heyeti'nde de yer alan İnanır, açıklamasında, "Türkiye'nin en temel tarihsel sorunlarının başında gelen "Kürt meselesi"; ne yazık ki bugünlerde benim de ismimin içinde olduğu, Magazin Gazetecileri Derneği'nin gecesine indirgenmiştir" ifadelerini kullandı.

İnanır'ın açıklaması şöyle:

"Elbette o gece yaşananlar, ülkenin kafatasçı, militarist niteliğini sergilerken, aslında tam da Kürt sorununun nedenine işaret etmektedir. Ancak dikkatli olmamız gereken en temel nokta 50 bin insanın ölümüyle sonuçlanmış (ümit ederim sonuçlanmıştır) böylesine önemli bir meselemizin, magazin nitelikli saldırılarla içeriğinin boşaltılmasıdır.

[Haber görseli]

- Bugün hala çocuklarının kemiklerini arayan yada askerde kaybettiği çocuğunun kazağına sarılıp çaresizce ağlayan analara bir söz vermedik mi?

- Eşitlik temelli bir demokrasi için, tek ve en güzel yolu; BARIŞ'ı seçmedik mi? Hep beraber tüm haklar?

- Üstelik bu yolun ne çok zorluklarla dolu olduğunu bilerek ayak diremedik mi?

- Direnmeyecek miyiz?

- Tüm soruların cevabı "EVET" ise barışı kurmanın ilk ve en önemli adımının dilde başladığını unutmamalı

- Kısaca; Tüketen, yok eden, hakaretle küçülen, zavallılaşan insanın karşısına "BARIŞ"ı koyabildiğimizde; siz o zaman görün nasıl da değişiyor her şey"

SERDAR ORTAÇ'TAN FOTOĞRAFLI AHMET KAYA YANITI

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler