A+ A-

SODEV Ödülü Havalimanı işçilerine

Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) ‘2018 İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü’ bu yıl 3. havalimanı işçilerine verildi.
Yayınlanma tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi, 22:49

[Haber görseli]

SODEV tarafından 2001 yılından beri düzenli olarak verilen “İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü”, önceki akşam Taksim Hill Otel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törenin açılış konuşmasını yapan SODEV Başkanı Babür Atila, “Bu yılki ödülü, dayanışmayı büyütmek ve geliştirmek adına gösterdikleri mücadele ile işçi sınıfına ve halkımıza umut aşılayan işçilere veriyoruz” dedi.

Dayanışmanın önemine dikkat çeken Atila, “Nefes aldığımız sürece ezilenden yana olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Atila’nın konuşmasının ardından 3. havalimanı işçilerinin direnişleri sırasında işçilerin telefonundan çekilen videolardan ve gazetemizin 12 Şubat 2018’deki “3. havalimanı mezarlık gibi” manşettimizin de olduğu kısa bir film gösterildi. Ödülün gerekçesinin DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu tarafından açıklanmasının ardından 3. havalimanı işçi temsilcilerine jüri üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

Ödülü almak için gelecek olan işçi temsilcilerinden Yunus Özgür’ün Okmeydanı SSK Hastanesindeki işçilere destek verdiği için gözaltına alındığından törene katılamadığı öğrenildi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler