Kapat
A+ A-

Kırım açıklarındaki faciada 4 Türk öldü

Dışişleri Bakanlığı Kerç Boğazı'ndaki kazaya ilişkin yaptığı açıklamada 16 Türk mürettebattan 8'inin kurtarıldığını, 4’ünün ise vefat ettiğini açıkladı. Bakanlık, cenazeleri en kısa sürede ülkeye getirilmesi için gerekli çalışmaların sürdüğünü bildirdi.
Yayınlanma tarihi: 23 Ocak 2019 Çarşamba, 00:47

Dışişleri Bakanlığı, iki gün önce Kerç Boğazı'nda yaşanan yangın felaketine ilişkin açıklama yaptı.

Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada gemide toplam 16 Türk mürettebattan 8'inin kurtarıldığını, 4’ünün ise vefat ettiğini bildirdi.

Bakanlığın internet sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde:

Kerç Boğazı yakınlarında 21 Ocak 2019 tarihinde, Maestro ve Candy adlı Tanzanya bayraklı iki gemide meydana gelen yangın felaketinde, aralarında vatandaşlarımızın da bulunduğu her iki gemi mürettebatından hayatını kaybedenler olduğu üzüntüyle öğrenilmiştir.
Kazanın haber alındığı ilk andan itibaren, yakından takip edilen olayda, ilk belirlemelere göre toplam 16 Türk mürettebattan 8'i kurtarılmış, 4’ü ise vefat etmiştir. Kayıp olan 4 vatandaşımız için ise arama-kurtarma çalışmaları devam etmektedir.
Bu elim kazada vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Diğer taraftan, müteveffaların cenazelerinin en kısa sürede ülkemize getirilmesi için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler