Kapat
A+ A-

Son 10 yılın yağmur rekoru kırıldı

Marmaris'te 24 saatte son 10 yılın yağmur rekoru kırıldı, metrekareye 200 kilogram yağmur düşünce çok sayıda işyerini sel bastı. Aksaz Deniz Üs Komutanlığı ile Yalancı Boğaz yolu dağlardan gelen yağmur suları nedeniyle dereler taşarak saatlerce trafiğe kapandı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 22 Kasım 2013 Cuma, 17:24

[Haber görseli]Ulaşım yüksek araçlarla sağlandı. Saat 14.00?de sanki gece olmuşçasına hava kararırken, Marmaris-Muğla karayolunda da bazı bölgelerde adeta şelaleler oluştu. Dağlardan yola taşlar yuvarlandı. Fakat karayolları ile belediye ekiplerinin seri çalışması sonucu herhangi bir kaza yaşanmadı.

[Haber görseli]


İŞYERLERİNİN ZARARI BÜYÜK

Yeniyol Caddesi üzerindeki derenin taşması sonucu bölgedeki onlarca iş yerini sel bastı. Hazırlıksız yakalanan işyeri sahiplerinin zararının büyük olduğu açıklandı. Bazı yerlerden suları belediye vidanjörleri çekerken, işyeri sahipleri ellerine ne geçirdiyse sel sularını işyerinden atmaya çalıştı. Herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için bölgenin şehir elektrik şebekesi kesildi. Meteoroloji yetkilileri yağışın yarın da devam edeceğini söyledi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler