Kapat
A+ A-

Eczacıbaşı'ndan İKSV'ye 46 milyonluk bağış

Eczacıbaşı Holding, İKSV'ye 46 milyon liralık bağış yaptı. Bu bağışla vakfın tüm borçları ödenecek. Vakıf, binanın on yıllık bir süre içinde satışa çıkarılmamasını da taahhüt edecek.
DHA
Yayınlanma tarihi: 25 Kasım 2013 Pazartesi, 12:21

[Haber görseli]

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, vakfın Şişhane'deki merkezi Deniz Palas'ta gazetecilerle biraya geldi. Eczacıbaşı, holding olarak vakfa 46 milyon liralık bağış yaptıklarını belirtti. Bu parayla vakfın borçlarının tamamen ödeneceğini belirten Eczacıbaşı, vakfın böylelikle çalışmalarına daha rahat devam edeceğini ifade etti.

Yapılan 46 milyon liralık bağışa karşın vakfın merkezi olan Deniz Palas'ın 10 yıl süreyle satılamayacağını şartını getirdiklerini belirten Eczacıbaşı, şunları söyledi: "yönetim binasının satışa çıkarılması sonrasında kamuoyunda ortaya çıkan duyarlılık bizi memnun etti. Görüyoruz ki sanatseverler İKSV'ye önem veriyor. Vakfımızı yakından izleyip, İKSV'nin kendi kimliği ile bütünleşmiş olan değerlerin elden çıkarılmasını istemiyorlar. Biz de 46 milyon liralık bağış yaptık. Bu rakamla Eczacıbaşı Holding'in sponsorluk bedelleri dışında son dört yıl içinde İKSV'ye yaptığı bağışların tutarı da 58 milyon liraya ulaşmış olacak."

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler