Kapat
A+ A-

İzmir'le dalga geçen Gökçek'e fotoğraflı yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İzmir’de yaşanan sel felaketine ilişkin, “Sevgili CHP’liler İzmir’in bu hali için gürültü koparacak mısınız?” diye sorarken, “Şimdi ‘size balık adam gönderelim mi?’ derlerse kızma yok tamam mı?” dedi. Gökçek'in bu yorumu akıllara Ankara'da yaşanan selin ardından araçlara ulaşmak için görevlendirilen balık adamları getirdi.
Yayınlanma tarihi: 25 Kasım 2013 Pazartesi, 17:24

Türkiye’yi etkisi altına alan yağışlı hava hayatı olumsuz etkiledi. İzmir’de 1,5 saat süren yağmur trafiği ve yolları felç etti. Yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su basarken, iletişimde aksaklıklar yaşandı, yollar göle döndü, derelerinde çoğu taştı, vatandaşlar isyan etti.

Gökçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İzmir’de yaşanan sel felaketini değerlendirdi. “Sevgili CHP’liler İzmir’in bu hali için gürültü koparacak mısınız? Yoksa dilinizi yutacak mısınız?” diye soran Gökçek, ayrıca şöyle dedi:

“Ankara’da olsa feryadı figan ortalığı sarardı değil mi? Yobazlık bu olsa gerek. Bakın aslında bu her belediyenin başına gelebilir. Afet altyapı dinlemez. Yağmur başka afet başkadır. Bu, siz CHP'lilere ders olsun. Kurtarma aracınız kurtarılacak hale gelirse sizle alay ederlerse bundan ders çıkarmalısınız. Şimdi ‘size balık adam gönderelim mi?’ derlerse kızma yok tamam mı?” Gökçek, bu ifadelerine ilişkin bazı görselleri de takipçileri ile paylaştı.

[Haber görseli]Gökçek'in yorumu akıllara 2011'de Ankara'da yaşanan sel baskınını getirdi.... Ankara’da yoğun yaz yağışı sebebiyle alt geçitte meydana gelen su baskınında 6 araç su altında kalmış; araçlara ulaşmak için dalgıçlar görevlendirilmişti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ;

BU TWEET'İN ARDINDAN GÖKÇEK'E TEPKİ YAĞDI:

Twitter'da yollanan tepki mesajlarından bir bölümü:

- Her yağmurda Ankara'ya deniz getiren melih Gökçek, İzmir'e "Size balıkadam gönderelim mi?" dedi. Yaratıcılık budur!!!

- Yanlış anlamayın Gökçek su baskını olan izmire bu size ders olsun derken sürekli kendi başına geldği için balık adam bulundurun demek istedi

- "Belediye sele hazırlık olmalıydı" derken kastettikleri, kadrolu balık adam çalıştırmak mı acaba?

- melih gökçek su baskınlarından yeterince tecrübe kazandığından izmire balıkadam göndermeye karar vermiş

- İzmir'i sel basınca,Ankara'dan"Balık adam gönderelim mi "diye espri yapılmış.Acaba Ankara'da hangi ihtiyaçtan balık adam bulunduruluyor?

- Dünyanın en büyük adliyesi olan Anadolu Adalet Sarayının tavanından su sızıyormuş, Melik Gökçek balık adam göndercen mi?

- Ankaradaki arakadaslar icin Balıkadam tanıdık varsa arayın hoşbeş edin heran ihtiyaç olabilir.Malum altyapı yagısa uygun degil..

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler