Kapat
A+ A-

AKP Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye 'Sayım yapılsa da aradaki fark kapanmayacak' yanıtı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, dün resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan CHP'li Ekrem İmamoğlu'na "Sürekli olağanüstü bir şey varmış gibi açıklama yapmak sağlıklı değil" demişti. Bu sözün üstünden 24 saat geçmeden Çelik tekrar kameraların karşısına geçti. Çelik, konuşmasını "Arkadaşlar gün içerisinde sorularınıza cevap veririm" diye bitirdi.
Yayınlanma tarihi: 6 Nisan 2019 Cumartesi, 11:19

[Haber görseli]

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına itirazlara ilişkin açıklama yaptı. Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Katılım oranının bu derece yüksek olması takdir edilen bir meseledir. Yüzde 85'lik katılım oranı önemli. Biz her seçimde büyük bir memnuniyetle seçimleri takip etmek isteyen yabancı gözlemcileri buraya davet ederiz. İlk yayınladıkları raporda kendilerine sunulan erişim imkanlarından memnuniyetlerini dile getirdiler. YSK yüksek bir tecrübeye sahip kurum. YSK'nin görevini yapması devletimizin gücüdür. İtiraz süreci devam etmektedir. Bu süreci bazı odakların sanki olağanüstü bir durum varmış gibi algılatmaya çalışıyor. Bu gayet olağan bir durumdur. Sonucu YSK belirler. CHP sayım yapılsa bile fark kapanmayacak deniyor. Seçimden yüksek oranda yüzde 45'e yakın olarak birinci parti olarak çıktık. Bunu vatandaşların arasında bir stres haline getirmemek lazım. Adlarımız farklı olabilir ama hepimizin soyadı Türkiye Cumhuriyeti'dir. Seçim sonuçları yayınlanınca kazanan demokrasi olacak.

Bazı yerlerde bizim heba olmuş oyu, bazı yerlerde diğer partilerin heba olmuş oyu kayda geçiyor. Gerekirse kamerayla da yayınlanabilir dedik, bazı yerlerde yayınlanıyor. Birisi yürütülen süreçle ilgili bir şüphe ortaya koyduğu zaman bizim çekinecek bir şeyimiz yok. Gayet olağan bir süreç yürüyor. Mazbata fetişizmiyle memleket yeni tanışıyor."

İstanbul'da oy sayımıyla ilgili olarak "Fark azalıyor" diyen Çelik, konuşmasını "Arkadaşlar gün içerisinde sorularınıza cevap veririm" diye bitirdi.

DÜN 'SÜREKLİ AÇIKLAMA YAPMAK SAĞLIKLI DEĞİL' DEMİŞTİ

Ömer Çelik, dün yaptığı açıklamada şöyle konuşmuştu: "Vatandaşımızın iradesi net olarak gözüktükten sonra da hepimiz diyeceğiz ki 'başımızın üstünde yeri var, saygı duyuyoruz, bu vatandaşımızın bize emanetidir, bize saygı duymak düşer' ve kazananı tebrik edeceğiz. Bu kadar basit bir mesele. Olağanüstü, stresli bir durum yok. Memlekette her şey yolunda ama sürekli olarak bir olağanüstü durum var gibi açıklama yapmak doğrusunu söylemek gerekirse sağlıklı bir yaklaşım değil."

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ömer Çelik

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler