Kapat
A+ A-

Atatürk'ün eşyaları müzayedede satışa çıkarıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait olduğu iddia edilen 3 adet iç çamaşırı, 1 adet gömlek ve 4 adet mendil Nişantaşı’nda bulunan İstanbul Müzayede tarafından 1 TL’den satışa çıkarıldı. Müzayede yetkilileri, “Atatürk’e ait ürünler 1 TL değil. Sitemizdeki o rakam hatalı olarak yazılmış. Biz Atatürk’e ait ürünlere fiyat biçemeyiz" açıklamasını yaptı.
Yayınlanma tarihi: 6 Nisan 2019 Cumartesi, 12:57

[Haber görseli]

21 Nisan’da düzenlenecek müzayede de satılacak olan ürünleri en yüksek fiyatı veren kişi ya da kurumlar satın alabilecek.

[Haber görseli]

Konuyla ilgili görüştüğümüz müzayede yetkilileri, “Atatürk’e ait olan eşyaları, Atatürk’ün yaverinin ailesi bize ulaştırdı. Atatürk’ün eşyaları daha önceden de satışa çıkarıldı. Bu müzayedeler Kültür Bakanlığı tarafında onaylı. Müzelerin de bu durumdan haberi var. İsteyen müze bu eşyaları satın alabilir” dedi.

[Haber görseli]

“Peki Türkiye’nin kurucu liderine ait eşyaların 1 TL’den satışa çıkarılması doğru mudur?” sorumuza ise müzayede yetkileri, “Hayır, Atatürk’e ait ürünler 1 TL değil. Sitemizdeki o rakam hatalı olarak yazılmış. Biz Atatürk’e ait ürünlere fiyat biçemeyiz. Bizler Atatürkçü insanlarız. Bu konu çok hassas bir konu” dedi.

[Haber görseli]

[Haber görseli]

[Haber görseli]

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mustafa Kemal Atatürk

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler