Kapat
A+ A-

Şule’nin sesiyiz

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet’in ölümüyle ilgili kamuoyu oluşturmak için kurulan Şule Çet İçin Adalet Komisyonu, 6 ve 7 Nisan’da Ankara, İstanbul ve İzmir’de buluştu.
Yayınlanma tarihi: 9 Nisan 2019 Salı, 02:00

[Haber görseli]

Buluşmada yapılan ortak açıklamada duruşmada sanıkların değil sanki Şule’nin “yargılandığına” dikkat çekilerek “Bizi bugün bir araya getiren Şule Çet ve diğer katledilen kadınlar için adalet arayışımızdır. Şule Çet’in katledilmesi ve mahkeme tarafından yapılan adaletsizlik bize şu anki yargının tamamıyla erkeği koruduğunu gösterdi. Şule Çet’in 15 Mayıs’ta görülecek duruşmasına kadar katledilen, adaletsizliğe uğrayan kadınların sesini her yerde duyuracağız” denildi.

Türkiye’nin her yerinden
İstanbul’da gerçekleştirilen buluşmada Şule Çet Adalet Komisyonları’ndan Nazlı Yöyler, “Sosyal medyadan başlattığımız Adalet Komisyonları başvuru kayıtlarına Türkiye’nin her yerinden ses verildi” dedi.

İzmir’de yapılan toplantıda ortak açıklamayı okuyan Melisa Demir, “Biz biliyoruz ki bu mahkemeye Adalet Komisyonlarının kitlesel katılımı mahkeme sürecini tamamen değiştirecektir. Bizim o gün mahkeme önünde, sokaklarda Şule Çet için adalet çığlığımız, dalga dalga büyüyerek Şule’ye ulaşacaktır” dedi. Sonuç bildirgesini okuyan Alev Özkiraz, “Psikolog arkadaşlarımızın oluşturduğu Kadın Adaleti Psikolog Komisyonu çeşitli biçimlerde erkek şiddetine maruz kalan kadınlara psikolojik destek sunacak. Öz savunma atölyeleri ile bir saldırıya karşı kendimizi savunmayı öğreneceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler