Ahmet Hakan açıkladı: Erdoğan'ın uçağına binecek mi?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı seyahatlerine eşlik eden gazetecilere, Hürriyet yazarı ve CNN Türk programcısı Ahmet Hakan'ın da eklendiği öğrenilmişti. Gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlamayan Hakan, sağlık sorunları nedeniyle Erdoğan’ın uçağına binmeyeceğini, Biz 10 TV adlı mecranın haberini paylaşarak duyurdu. Ahmat Hakan daha önce, "Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kata binmeyeceğim" demişti.

cumhuriyet.com.tr
25 Haziran 2019 Salı, 15:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP adında büyük bir hezimete dönüşen İstanbul seçimlerinin ardından yoğun bir diplomasi trafiğine hazırlanıyor. İlk olarak Japonya'da G-20 Liderler Zirvesi'ne katılacak olan Erdoğan, daha sonra Çin ve Bosna Hersek'i ziyaret edecek.

Erdoğan'ın bir hafta sürecek olan yolculuğuna çok sayıda gazetecinin yanı sıra Hürriyet'ten Ahmet Hakan da katılacağı da öğrenilmişti.

''SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE ERDOĞAN'IN UÇAĞINDA YER ALMAYACAK''

Uçak davetine ilişkin sorulara "Bunun bir haber değeri mi var" “İnternet sitelerine konuşmuyorum" yanıtlarını veren Hakan, Biz10 TV adlı bir mecranın haberini paylaştı. Habere göre, Ahmet Hakan sağlık sorunları nedeniyle Erdoğan'ın Japonya ziyaretinde yer almayacak.

HAKAN: İNTERNET SİTELERİNE KONUŞMUYORUM

Ahmet Hakan, T24'ten Fatih Karagülle'nin "İlk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağını davet edildiğinizi öğrendik, sizden de teyit etmek istedik, bilgi verir misiniz" sorusuna, "Bunun bir haber değeri mi var" karşılığını vermişti. Hakan, T24 editörünün "Teyit etmek istiyoruz" yanıtı üzerine, "İnternet sitelerine konuşmuyorum" yanıtını vermişti.

"ASLA VE KATA UÇAĞINA BİNMEM'' DEMİŞTİ

Ahmet Hakan 16 Ocak 2016 tarihinde Hürriyet'te yayımlanan yazısında, "Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kata binmeyeceğim" demişti.

 

Erdoğan "barış tespihi" hediye etmişti

Hakan, İstanbul seçimleri arifesinde, 21 Haziran'da Vahdettin Köşkü'ndeki canlı yayının ardından Erdoğan'ın kendisine tespih hediye ettiğini yazmıştı. Hakan, Erdoğan'ın "barış tespihi" ifadesini kullandığı hediye için şunları yazmıştı:

"Program bitti... Cumhurbaşkanı Erdoğan, cebinden iki tespih çıkardı. Birini Salih Nayman’a verdi, diğerini de bana... Bana tespih verirken şakayla karışık 'Bu bir barış tespihi' dedi. Ben de 'Küs değildik ki' falan diye mırıldandım. Duydu mu, duymadı mı, artık orasını bilemiyorum..."