CHP'li Hüseyin Yaşar'dan Burhan Kuzu'ya çok sert yanıt!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar'ın yeğeninin düğün törenine katılmıştı. Burhan Kuzu, İmamoğlu'nu hedef alarak Hüseyin Yaşar ve ailesi hakkında terör örgütüne yakınlık ithamında bulundu. Yaşar, Kuzu'ya sert bir dille yanıt verdi.

02 Eylül 2019 Pazartesi, 09:11

Hüseyin Yaşar, "İmamoğlu, Batman’da terör örgütlerine yakınlığı ile bilinen bir düğüne katılıyor, Diyarbakır’da ise HDPKK’lı belediye başkanına destek ziyaretinde bulunuyor. İmamoğlu, kısa sürede gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Seçim sürecinde HDPKK’nın verdiği desteğe karşı diyet borcunu ödüyor" diyen Burhan Kuzu'ya sert yanıt verdi.


Kuzunun FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'le fotoğrafını paylaşan Yaşar sosyal medyadan şu açıklamaları yaptı:

''Avukatımı aradım mahkemeye vereceğim Burhan kuzu denilen zatı. 30 yıldır siyasetteyim hiçbir örgütle ne benim ne de ailemin bağlantısı ve üyeliği olmadı tam tersine hep şiddete karşı durdum dün FETÖ ile kol kola olan bize çamur atamaz mahkemede hesaplaşırız kuzucumla''

Cihan Yaşar ise, Burhan Kuzu'nun ilgili paylaşımını alıntılayarak kendisine cevap verdi. Yaşar, Kuzu'ya tepki göstererek, "Sözde Profesör Burhan Kuzu, Sn. İmamoğlu Batman’da terör örgütüne yakınlığı ile bilinen ailenin düğününe katılmış diyor. Kuzu, bizim ailemiz de bir tane terör örgütüne destek veren bulamazsın. Senin FETÖ ile kol kola olduğun zamanı unutmadık. Bu attığınız çamur tutmaz. İspat etmeyen şerefsizdir" dedi.