Eşini öldürüp kayıp ilanı vermişti: Karar açıklandı

Sultandağı ilçesinde boşandığı kocasının kaybolduğu ihbarında bulunan ve katıldığı televizyon programının ardından katil zanlısı olarak tutuklanan kadın, 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı, kızı tahliye edildi.
AA
Yayınlanma tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe, 15:57

[Haber görseli]

Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde boşandığı kocasının kaybolduğu ihbarında bulunan ve katıldığı televizyon programının ardından katil zanlısı olarak tutuklanan Kıymet Albayrak 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı, kızı tahliye edildi.

Bolvadin Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar anne Kıymet Albayrak ve kızı G.A. (17) ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme, sanıklardan anne Kıymet Albayrak 16 yıl, kızı G.A'ya ise 2 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, G.A'nın, cezaevinde kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verdi.

[Haber görseli]

OLAYIN GEÇMİŞİ

Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde oturan Kıymet A, 28 Ocak'ta İlçe Emniyet Amirliğine giderek bir süre önce boşandığı ancak birlikte yaşamaya devam ettikleri Gazi A'nın 10 gündür kayıp olduğunu belirtmiş, çiftin küçük kızı A.A, emniyet amirliğine giderek babasını annesinin öldürdüğünü iddia etmişti.

Bir televizyon programına katılmak için İstanbul'da olduğu belirlenen anne Kıymet Albayrak ve kızı G.A, polis ekiplerince gözaltına alınmış zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

A+ A-