HDP'li Kulp Belediye Başkanı gözaltına alındı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi kırsalında PKK'li teröristlerce düzenlenen, 7 kişinin yaşamını yitirdiği, 10 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili HDP'li Kulp Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş gözaltına alındı.
AA
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma, 16:23

[Haber görseli]

(Fotoğraf:AA)

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, 7 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, Kulp Belediye Başkanı HDP'li Mehmet Fatih Taş gözaltına alındı.

'BELEDİYE ARACI' İDDİASI

Saldırının ardından başlatılan soruşturma kapsamında, olay yerinde patlamadan kısa süre önce belediyeye ait aracın görüldüğü iddiası üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 4 kişiden HDP'li Kulp Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş da gözaltına alındı. Mehmet Fatih Taş ile daha önce gözaltına alınan HDP İlçe Başkanı Abidin Karaman ve HDP'li Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü Şener Aktaş'ın emniyette sorgusunun sürdürüldüğü belirtildi. Operasyon kapsamında 1 şüphelinin yakalanması için de çalışma sürüyor.

ERDOĞAN'DAN OPERASYON SİNYALİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından yaptığı açıklamada, 'Şu anda bildiğiniz gibi gerek HDP İlçe Başkanı, gerekse Belediye Fen İşleri şimdilik ilk etapta bunlar alındı. Ve daha başkaları da alınıyor, alınacak diye düşünüyorum' ifadelerini kullanmıştı.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Recep Tayyip Erdoğan