Kara harekatı başladı: TSK, 3 koldan Fırat'ın Doğusuna girdi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin kuzeyinde 9 Ekim günü 16.00'da başlatılan hava operasyonunun ardından aynı gün 22.30 sıralarında kara harekâtının da başladığını duyurdu.
Yayınlanma tarihi: 9 Ekim 2019 Çarşamba, 22:30

[Haber görseli]

Millî Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, ''Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Millî Ordusu, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Fırat’ın doğusuna kara harekâtına başladı'' denildi.

Edinilen bilgiye göre Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 3 noktadan Fırat'ın doğusuna giriş yaptı. Kamışlı'ya batıdan girildi. Resulayn'da iki noktadan, Tel Abyad'da ise bir noktadan sınır geçildi.

HAREKAT MERKEZİNDEN GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI

Milli Savunma Bakanlığı, Bakan Hulusi Akar'ın beraberinde Genelkurmay Başkanı Güler ve komutanlarla Barış Pınarı Harekatını Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezinden sevk ve idare ettiğini bildirerek, harekat merkezinden görüntüler paylaştı.

'181 HEDEF ATEŞ ALTINA ALINDI'

Twitter hesabından operasyonla ilgili gelişmeleri aktaran MSB, "TSK, Barış Pınarı Harekatı kapsamında hava kuvvetleri unsurları ve ateş destek vasıtaları ile şu ana kadar terör örgütüne ait toplam 181 hedefi ateş altına aldı" açıklamasında bulundu.

A+ A-