İstanbul'da korkutan görüntü: Bakanlık'tan açıklama geldi

İstanbul'da dün akşam iş çıkışı saatlerinde trafikte görülen çok sayıda ambulans, sürücüleri korkuttu. Ancak ambulansların tören için yola çıktığı öğrenildi.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 15 Ocak 2015 Perşembe, 09:27

[Haber görseli]

İstanbul'da dün akşam iş çıkışı saatlerinde trafikte görülen çok sayıda ambulans, sürücüleri korkuttu. Boğaziçi Köprüsü'nden Tekirdağ'a yolculuk eden ambulanslar "Acaba büyük bir olay mı var?" sorularını akıllara getirdi. Ancak kısa süre sonra 798 yeni ambulansın hizmete gireceği açıklaması geldi.

TÖRENE GİDİYOR

İstanbulluları korkutan görüntüye Sağlık Bakanlığı'ndan yanıt geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada; trafiğin ortasında panik yaratan ambulansların Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımlarıyla Tekirdağ’da düzenlenecek tören için yola çıktığı belirtildi.


UMKE ARAÇLARI DA HİZMETE GİRİYOR

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Başbakan Davutoğlu ve Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun katılımlarıyla Tekirdağ’da düzenlenecek törenle 798 yeni ambulansın Türkiye genelinde hizmete sunulacağı belirtilerek, afet durumlarında iletişimin daha etkin yapılabilmesi ve UMKE timinin teçhizatının tam olarak afet bölgesine ulaştırılabilmesi için 10 adet yeni UMKE aracının da hizmete gireceği kaydedildi.

Açıklamaya göre, acil sağlık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla 112 acil sağlık hizmetleri ülke geneline tüm kırsal bölgeleri kapsayacak şekilde yaygınlaştırıldı ve son 12 yılda 112 istasyon sayısı 481’den 2 bin 160’a çıkarıldı. 112 acil sağlık hizmetleri kapsamında 2013 yılında 3 milyon 665 bin 407 hastaya, 2014 yılı Kasım ayı itibariyle 3 milyon 759 bin 997 hastaya tahliye ve sağlık hizmeti sunuldu.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ahmet Davutoğlu, Mehmet Müezzinoğlu