Şehit er gözyaşlarıyla uğurlandı

HAKKARİ'deki Zap Jandarma Karakolu'nda vatani görevini yaparken arkadaşı tarafından öldürülen Jandarma Er Özgür Bedir (20), askeri cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında Kadifekale Şehitliği'nde toprağa verildi.
Yayınlanma tarihi: 18 Ocak 2015 Pazar, 19:13

[Haber görseli]

Hakkari Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ve merkeze 15 kilometre uzaklıkta bulunan Zap Jandarma Karakolu'nda, geçen cuma günü akşam saatlerinde meydana gelen olayda, İzmirli 20 yaşındaki Jandarma Er Özgür Bedir, koğuş nöbeti tuttuğu sırada tartıştığı arkadaşı tarafından vuruldu. Vücuduna isabet eden kurşunla ağır yaralanan Bedir, kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Yapılan otopsinin ardından Özgür Bedir'in cenazesi, yakınlarına teslim edildi ve dün (cumartesi) akşam saatlerinde İzmir'e getirildi. Bedir'e, Jandarma Genel Komutanlığı'nın olayla ilgili incelemelerinin ardından şehitlik unvanı verildiği belirtildi.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU
Babası Galip Bedir'i bir süre önce kaybeden ve 3 kardeşi olduğu öğrenilen şehit er Özgür Bedir için bugün Karşıyaka İlçesi Bostanlı semtindeki Beşikçioğlu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, şehidin annesi Fevziye Bedir, kardeşleri, yakınları, askerler ve çok sayıda İzmirli katıldı. İki ayrı cenazenin daha bulunduğu camide, üç kez cenaze namazı kılındı. Şehidin cenaze namazını bir yakını kıldırdı. Helallik alınmasının ardından, şehidin tabutu top arabasına konuldu. Bu sırada, babası daha önce vefat eden şehidin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Şehir er Bedir'in cenazesi Kadifekale Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Celal Uzunkaya, Mustafa Toprak