14 yaşında 144 dosyası var

Aydın'da, bir otomobilden yaklaşık 40 bin lira değerindeki altını çalarak kaçan 14 yaşındaki O.G., kovalamaca sonucu polis tarafından yakalandı.

29 Mart 2015 Pazar, 10:43

Olay, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi otoparkında meydana geldi. Hastanede yatan bir yakınını ziyarete gelen Nedim Kaymakçı, 09 AN 964 plakalı otomobilini park ettiği yere geldiğinde kapısının açılmış olduğunu gördü. Kaymakçı otomobilinde bulunan altınlarının çalındığını fark edince durumu polise bildirdi.


Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışmada altınları çalanın 14 yaşındaki O.G. olduğunu belirledi. Ekipler, hastaneye yaklaşık 300 metre mesafede gördükleri O.G.'yi kovalamaca sonunda Kurtuluş Mahallesi 2014 sokakta yakalamayı başardı. O.G.'nin yapılan üst aramasında, otomobilden çalındığı tespit edilen 300 lira nakit para ile 40 bin TL değerinde 10 adet bilezik, 2 adet küpe, bir adet gerdanlık ve bir adet cumhuriyet altını ele geçirildi.


14 YAŞINDA 144 DOSYASI VAR


Benzer suçlardan daha öncede gözaltına alınan O.G.'nin, yapılan sorgusunda Güzelhisar Mahallesi, 7 Eylül Caddesi'nde de başka bir otomobilden hırsızlık olayına karıştığı tespit edildi. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen O.G.'nin hakkında hırsızlık suçundan 144 adet dosya olduğu öğrenildi.