Yeni hükümetin mücadele planı: KCK operasyonları kapıda

Yeni hükümet kurulduktan sonra, birçok operasyon düzenlenmesi planlanıyor. Bunların başında da yeni KCK operasyonları var.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 18 Kasım 2015 Çarşamba, 09:52

[Haber görseli]

IŞİD’e yönelik havadan etkili, ağır geniş kapsamlı bombardımanın yapılmasının planlandığı strateji, KCK’ya yönelik yeni operasyonlar da öngörüyor. İşte hükümet kurulduktan sonra atılacak adımlar şunlar:

KCK OPERASYONLARI

YDG-H, milis gücü gibi yapılanmalara silahlı olmasa da ağır yaptırımlar getirilmesi, yasaların etkin uygulanması söz konusu. Bu tür faaliyette bulunanlar tutuklanacak. Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nde ‘Her türlü paralel devlet yapılanması’ tehdit olarak sayılmıştı. Dolayısıyla KCK başta olmak üzere bu tür yapılanmalara operasyon masada. Diyarbakır’da 2-3 bin kadar YDG-H’li olduğu, bunların istedikleri zaman bir araya geldikleri belirtiliyor. Habertürk'ten Bülent Aydemir'in haberine göre, önümüzdeki süreçte KCK operasyonlarının artarak devam edeceği ifade ediliyor.

PKK OPERASYONLARI

İkiyaka Dağları ve Doski Vadisi'nde operasyonlar tamamlandı. Şimdi operasyonlar Şırnak’ta, Hakkâri’de devam ediyor. Türkiye’nin Kandili olarak tanımlanan Oramar Tepe, İkiyaka Dağları ve Doski Vadisi’nin PKK tarafından lojistik üs olarak kullanılmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Burası, sınır ötesinden gelen 30-40 kişilik terörist grupların mağaralara gizledikleri silahları alarak eylem yaptıkları, sonrasında silahları tekrar saklayarak kolayca sınır dışına kaçtıkları bir bölgeydi.

SURİYE

Karadan Türkiye’nin Suriye’ye girmesi söz konusu değil. Havadan geniş kapsamlı bombardıman olacak.

A+ A-