Markette dehşet anları... Bombayı içeri bırakıp kaçtı

Mersin'de bir markete, dün akşam saat 19.15 sıralarında maskeli PKK yandaşları olduğu iddia edilen kişiler tarafından el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Patlayıcının atıldığını fark eden müşteriler kaçarak olaydan yara almadan kurtuldu.
Yayınlanma tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe, 11:41

[Haber görseli]Mersin'de bir markete, dün akşam saat 19.15 sıralarında maskeli PKK yandaşları olduğu iddia edilen kişiler tarafından el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Patlayıcının atıldığını fark eden müşteriler kaçarak olaydan yara almadan kurtuldu.

Olayda şans eseri ölen yada yaralanan olmazken o anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Alınan bilgiye göre, dün akşam saat 19.15 sıralarında merkez Akdeniz ilçesi, Kurdali Mahallesi, Çiftçiler Caddesi'nde bir marketin şubesine gelen gelen kar maskeli kişiler içeri el yapımı patlayıcı attıktan sonra olay yerinden kaçtı. Patlayıcının atıldığını fark eden market çalışanları ve içerideki müşteriler kaçarak olaydan yara almadan kurtuldular.
Patlama sonrası marketin içinde maddi hasar meydana geldi.Olayı arkadaşı İ.E. ile birlikte gerçekleştirdiği belirlenen H.K. polisin yaptığı çalışma sonrası yakalandı. Şahsın üst aramasında ayakkabılarının üstüne giyilmiş 2 siyah çorap, eline giyilmiş 2 eldiven ve kar maskesi ele geçirildi.
Yapılan çalışma sonrası yaşı küçük olduğu bildirilen İ.E'de yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılan 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

A+ A-