Alex'ten eski hocasına ağır ifadeler: Gördüğüm en kötü hoca

Yazdığı kitapla gündem olan Fenerbahçe'nin eski yıldızı Alex, kitabında Aykut Kocaman hakkında ağır ifadeler kullandı.
Yayınlanma tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi, 11:53

Fenerbahçe'nin eski yıldzı Alex de Souza gündem olan kitabında eski hocası Aykut Kocaman için ''gördüğüm en kötü'' dedi.

Fanatik'in haberine göre, Alex'in kitabından Kocaman ile ilgili kısımlar:

''YALANCIYDI''

Aykut Kocaman yalnızca sonuçlara önem veren biriydi... Yalancıydı. Deivide ‘hoca olsam seni oynatırım’ diyordu, göreve gelince ‘Evine dön’ dedi... Kariyerimdeki en kötü teknik direktördü. Takımı bir ayda hem Şampiyonlar Ligi’nden hem de UEFA Avrupa Ligi’nden etti. Tüm bunlara karşın dokunulmazdı.”

''BENİ YOLLAMAK İÇİN YOL ARIYORSUN''

“Brezilya’dayken Aykut Kocaman’ın, ‘Alex yaşlandı, 1 yıl daha oynar, daha idareli kullanmak istiyorum’ dediğini duydum. Doğruydu, iyi fikirdi. İstanbul’a döndüğümde benimle konuşmuyordu. Sonra 2. Vaslui maçı öncesi çağırıp, ‘Bir sorunun mu var?’ dedi. Ona, ‘İlk günden beri beni yollamak için yol arıyorsun’ dedikten sonra cevabı şu oldu: ‘Evet doğru. Çünkü beni çok sorguluyorsun. Senden hoşlanmıyorum. Hareketlerinden hoşlanmıyorum. Beni sorgulamandan hoşlanmıyorum.”
[Haber görseli]
BAŞKANA ''EVİNE GİT'' DEDİ

Aziz Yıldırım, Emre, Volkan ve beni görüşmeye çağırdı. Kötü sonuçlar için azarladı. Artık dayanamadığını, ailesinin Fenerbahçe’den önemli olduğunu söyledi. Emre ve Volkan, ‘Bizi bırakma, çok önemlisin’ dediler. Sessiz kalıp kahvemi içtim. Yıldırım, ‘Sen birşey söylemeyecek misin?’ diye sordu. Ben de, ‘Başkan evine git ve ailenle ol. Burası büyük bir kulüp, kişilere bağlı değil, başkası da gelip yönetebilir’ cevabını verdim. O dönemin yöneticisi Ali Koç, ‘Bunu başkana söyleyecek kimse yok’ demişti.”
[Haber görseli]

''KENDİMİ SUÇLU HİSSETMİYORUM''

2011’deki Buca, Sivas ve Karabük maçları inanılmaz zordu. Büyük baskı altında kazandık. Daha kolay kazanabilirdik. Hakkımızda çıkan iddialar konusunda şüphelerim var, orada kazandığımız şampiyonluk çok zordu. Bu yüzden şike iddiaları ile ilgili kendimi suçlu hissetmiyorum
A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ali Koç, Aykut Kocaman, Aziz Yıldırım