Atatürk Havalimanında 250 bin hap ele geçirildi

Çin'den Türkiye'ye kaçak yollarla 250 bin cinsel gücü arttırıcı ve zayıflama hapı getiren kişiler Atatürk Havalimanı'nda yakalandılar.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 23 Kasım 2015 Pazartesi, 15:28

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Atatürk Havalimanı'nda yapılan iki operasla 250 bin adet kaçak hap ele geçirildi.

[Haber görseli]

VALİZİNDEN 75 BİN HAP ÇIKTI

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü koordinesinde yapılan çalışmalarda tarifeli bir uçakla Çin'in Urumçi şehrinden İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen O.A. isimli Türk uyruklu şahıs risk kriterleri çerçevesinde değerlendirilerek takibe alındı. Gümrük işlemlerinin yapıldığı alanı geçtikten sonra X-ray cihazına sevk edilen şahsın valizleri şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine detaylı olarak arandı. Yapılan kontrolde valizler içerisinde yurda kaçak olarak getirilen 75 bin adet zayıflama hapı bulundu.

[Haber görseli]

İ Kİ ÇİNLİ YOLCU: 175 BİN HAP

Bir diğer tarifeli uçakla Urumçi şehrinden ülkemize gelen Çin uyruklu iki şahıs ise, gümrük kontrol noktasını geçtikten sonra risk kriterleri çerçevesinde X-ray cihazına sevk edildi. Yapılan taramada A.M. isimli yolcuya ait iki adet valizde 101 bin adet cinsel uyarıcı hap, A.R.'nin valizinde yapılan aramada ise 74 bin adet zayıflama hapı ele geçirildi.

[Haber görseli]

PİYASA DEĞERİ 530 BİN

İki olayda yakalanan hapların toplam piyasa değerinin 530 bin 500 TL olduğu belirlendi. Söz konusu olaylarla ilgili soruşturmalar devam ediyor.

A+ A-