Alacak davasında kavga: 1 ölü, 3 yaralı

ÇANAKKALE'nin Gelibolu İlçesi'ndeki bir lisenin depreme karşı güçlendirme inşaatında çalışan taşeron işçi, alacağını istemesi üzerine çıkan tartışmada tabancayla vurularak öldürüldü. Ölen işçinin iki kardeşi darp edilerek, katil zanlısı ise ayağına isabet eden kurşunla hafif yaralandı.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba, 17:45

Olay, bugün saat 12.00 sıralarında, depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle boşaltılan Gelibolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana geldi. İnşatta çalışan taşeron işçiler Murat Al (41), kardeşleri Mehmet Al (40) ve Maşallah Al (29) ile çalışmalarının karşılığı olduğunu belirttikleri altı aylık alacakları için dün (salı) taşeron firma yetkililerine başvurdu. Firma sahipleri M.Ç ve İ.Ç ile konuşan Al kardeşler, iddiaya göre, "Tamam yarın gelip hesap göreceğiz" denmesi üzerine inşattan ayrıldı. Bugün okul inşaatına gelen üç işçi kardeş, firma sahibiyle konuşurken aralarında tartışma çıktı.

İddiaya göre firma sahiplerinin yanlarında bulunan R.A. (Ramazan Avcı) (35) belindeki tabancasını çekerek Mehmet Al'a ateş etti. Ardından arbede çıktı. Silah sesleri üzerine vatandaşlar olayı polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine giden polis, göğsünden yaralanan Mehmet Al, darp edilen ağabeyi Murat Al ve kardeşi Maşallah Al ile sağ ayağından yaralanan R.A.'yı gördü. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri, yaralıları Gelibolu Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Yapılan müdahalelere rağmen Mehmet Al kurtarılamadı. Katil zanlısı R.A., yapılan müdahale sonrası ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

A+ A-