Başbuğ'un avukatından flaş açıklama

İlker Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer: Başbuğ'un tahliye başvurusuna ilişkin henüz verilmiş bir karar yok. Bu gece bir karar verileceğini düşünmüyorum.

06 Mart 2014 Perşembe, 19:11

İlker Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer Avukat Sezer yaptığı açıklamada; “Özel yetkili mahkemelerin görevlerine son veren kanunun Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra Resmi Gazete’de yayımlanması sonucu bu mahkemenin ne karar vereceğini yarın göreceğiz. Bu akşam bir karar vereceklerini düşünmüyorum. Kendileri bu şekilde haber gönderdiler” dedi.

Anayasa Mahkemesi’nin, “kişi hürriyeti ve güvenliği” haklarının ihlal edildiğine karar verdiği eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer, tahliye taleplerine ilişkin, ”Şu an itibariyle verilmiş bir karar yok” dedi.

Avukat Sezer, Silivri’de bulunan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi ‘nden, İlker Başbuğ’un tahliye talebine ilişkin bilgi aldı.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Sezer, Anayasa Mahkemesi’nin bireysel başvurularına ilişkin vermiş olduğu hak ihlaline dair karar ile İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne tahliye talebini içerir dilekçelerini sunduklarını ve mahkemeden tahliye talep ettiklerini söyledi.

Avukat Sezer, ”Şu an itibariyle verilmiş bir karar yok. Özel yetkili mahkemelerin görevlerine son veren kanunun Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra Resmi Gazete’de yayımlanması sonucu bu mahkemenin ne karar vereceğini yarın göreceğiz. Bu akşam bir karar vereceklerini düşünmüyorum. Kendileri bu şekilde haber gönderdiler. Ben bu şekilde aldığım bilgiyi sizlerle paylaşıyorum” diye konuştu.