Sarraf ve Barış Güler polis merkezinde imza attı

28 Şubat'ta tutuklu bulundukları Cezaevi'nden "Adli kontrol tedbiri" uygulanarak serbest bırakılan Rıza Sarraf ve Barış Güler, polis karşısına çıkarak imza attı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 7 Mart 2014 Cuma, 16:44

[Haber görseli]Cezaevinden salıverilme koşulunu yerine getirdiler. Art arda imza atıp "varlıklarını" ispatladılar. Bu sırada sadece Doğan Haber Ajansı kameraları kayıttaydı.

Rıza Sarraf ve Barış Güler böyle görüntülendi - VİDEO


KORUMALARIYLA GELDİ

Rıza Sarraf'ı taşıyan otomobil polis merkezinin bahçesine kadar giriyor. Otomatik demir kapının kapanmasının ardından kamerayı farkeden korumalar Sarraf'ın görüntüsünün kaydedilmesini engellemek için vücutlarını perde olarak kullanıyor. "17 aralık yolsuzluk ve rüşvet " soruşturması şüphelisi Rıza Sarraf korumalarının tedbir almasının ardından aracından iniyor. Sarraf'ı bu sırada gözle görmek bile güçleşiyor. Sarraf'ı bugün polis merkezine getiren neden, mahkemenin serbest bırakma koşulu olan "adli kontrol".


5 DAKİKA KALDI, ÇIKIŞTA KORUMALAR YİNE ENGEL OLMAYA ÇALIŞTI

5 dakika polis merkezinde kalan Rıza Sarraf imza atarak, varlığını, kaçmadığını ispat ediyor ve polis merkezinden çıkıyor.


28 ŞUBAT'TAN SONRAKİ SARRAF'IN İLK GÖRÜNTÜSÜ

Sarraf'ın en net görüntüsü de bu sırada kaydediliyor. Görüntülerin kaydedilmesinden kısa süre önce korumalar doğan haber ajansı kamerasına yöneliyor ve görüntü kaydetmesini engellemek için elinden geleni yapıyor. Sarraf'ı taşıyan otomobil polis merkezinden çıkarken korumaların ısrarlı engellemeleri devam ediyor.


BARIŞ GÜLER YÜRÜYEREK GELDİ, YÜRÜYEREK ÇIKTI

17 Aralık Soruşturmasının bir başka şüphelisi, "Adli kontrol" koşuluyla cezaevinden salıverilen eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler de imza için bir başka polis merkezine gitti bugün. Güler, polis merkezine avukatı Rabiha Derya ile birlikte geldi. Güler, 12 dakika içerde kaldıktan sonra polis merkezinden çıktı.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ