Başbakan'a protesto: 100'den fazla gözaltı

Eskişehir'e miting için gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto gösterileri sırasında gözaltına alınanların sayısının 183 olduğu belirtildi. Arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen yaklaşık 500 kişi AKP seçim bürosuna yürüdü. Kalabalıktan bazıları seçim bürosunun camlarını kırdı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 8 Mart 2014 Cumartesi, 10:01

[Haber görseli]Eskibağlar Mahallesi Üniversitesi Caddesi Espark Alışveriş Merkezi yanında toplanan kalabalık, gündüz saatlerinde gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi.

ESKİŞEHİR'DEN GÖRÜNÜTLER İÇİN TIKLAYIN

Caddeyi çevreden getirdikleri inşaat malzemeleriyle kapatan kalabalık sloganlar atarak Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi'ndeki AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Harun Karacan'ın seçim bürosuna doğru yürüdü.

Polisin müdahalesine dayanamayan anneden kızına tokat - VİDEO

AKP seçim bürosunun önünde slogan atmaya devam eden kalabalıktan bazıları seçim bürosunun camlarına önce çeşitli yazılar yazdı daha sonra taş atarak kırdı. Kalabalık daha sonra tekrar Üniversite Caddesi'ne geçerek burada yaktıkları ateşin etrafında oturdu. Gruptakiler, arkadaşları serbest bırakılana kadar oturma eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

[Haber görseli]

[Haber görseli]

A+ A-