Kapat
A+ A-

Abdullah Cömert mezarı başında anıldı... 'Sen benim hediyemdin seni benden aldılar'

Gezi direnişi sırasında Antakya’da 3 Haziran 2013’te polis memuru A.K tarafından gaz bombası kapsülüyle başından vurularak öldürülen 22 yaşındaki Abdullah Cömert doğum gününde mezarı başında anıldı.
Yayınlanma tarihi: 8 Mart 2016 Salı, 19:09

Gezi direnişi sırasında katledilen, dienişin simge isimlerinden Abdullah Cömert doğum gününde mezarı başında anıldı. Törene annesi Hatice, babası Edip, ablası Fatoş, ağabeyi Adnan Cömert, gezi direnişi sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve vatandaşlar katıldı. Cömert’in ablası Meryem ise dün öğle saatlerinde doğum yaparak bir erkek çocuk dünyaya getirdiği için törene katılamadı.

Ailenin bebeğe “Abdullah” adını vermeyi düşündüğü belirtildi. Oğlunun mezarı başında ağıtlar yakan acılı anne Hatice Cömert, “çok güzel bir gün, çok anlamlı bir gün. Bugün kadınlar günü. Abdocanımın doğum günü. Allah bize hediye verdi ama bu hediyemizi aldılar. Seni unutmayacam, unutturmayacağım. Güzel yüzlü, kara gözlü yarım benim. Doğum günün kutlu olsun. Gittiğin yerde mutlu ol. Bugün 25 yaşında olacaktın ama seni benden aldılar. Elinde taş, silah, sopa yoktu. Kimseye kötülük yapmadın. Hedef gözeterek vurdular seni öldürdüler oğlumu” dedi. Cömert ailesinin Avukatı Hatice Can da Abdullah Cömert’in Gezi direnişinde öldürülen ilk genç olduğuna dikkat çekerek, iktidarın cezasızlık politikasını eleştirdi. Can, herkesi 14 Mart’ta yapılacak duruşmaya destek vermeye çağırdı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler