Kapat
A+ A-

Şırnak şehitlerine veda

ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'nde PKK'lilerle girdikleri çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldıkları Şırnak Asker Hastanesinde şehit olan polis memurları Hakan Yılmaz ile Muzaffer Tufaner için Şırnak'ta uğurlama töreni düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba, 10:25

İdil İlçesi Turgut Özal Mahallesi'nde teröristlerle girdikleri çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldıkları hastanede şehit olan Polis Özel Harekat memurları Hakan Yılmaz ile Muzaffer Tufaner için Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi.

Vali Ali İhsan Su, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, Emniyet Müdürü Celal Sel, aynı çatışmada yaralanan 4 polis, şehitlerin silah arkadaşları ve vatandaşların katıldığı törende, şehitlerin özgeçmişleri okundu. Şehitlerin cenazeleri silah arkadaşları tarafından dualarla helikopter pistine kadar omuzlarda taşıdı.

Daha sonra şehitlerin cenazeleri helikopter ile Şerafettin Elçi Havalimanı'na gönderildi. Hakan Yılmaz'ın cenazesi Karaman'a, Muzaffer Tufaner'in cenazesinin ise Yozgat'ın Yerköy ilçesine gönderileceği belirtildi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Turgut Özal, Hakan Yılmaz, Ali İhsan Su

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler