Kapat
A+ A-

Efkan Ala 'operasyon başlayacak' dedi, zırhlı araç takviyesi başladı

ŞIRNAK kent merkezinde yapılması beklenen kapsamlı operasyonlar öncesi güvenlik önlemleri artırıldı. Çok sayıda tank, kirpi ve kobra tipi zırhlı araçların getirildiği kentte, giriş ve çıkışlar da güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alındı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 12 Mart 2016 Cumartesi, 11:04

Cizre, Silopi ile İdil İlçesi'nde operasyonların tamamlanması ardından gözler il merkezi Şırnak'a çevrildi. İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın, "Yüksekova'da, Şırnak merkezde ve Nusaybin'de bazı mahallelerde yine çukurlar var, bariyerler var. Aldığımız bilgiler, orada yine bombalama tuzaklarının kurulduğunu gösteriyor. Dolayısıyla oralarda da o temizlikler yapılacak" sözlerinden sonra, Şırnak'ta operasyon hazırlığı yapıldı.

Silopi, Cizre ve İdil ilçelerinden sonra operasyon yapılması beklenen Şırnak il merkezine, kirpi, kobra, zırhlı kepçelerin ve uzun menzilli tankların yer aldığı çok sayıda askeri araç sevk edildi.

Birçok okul ve öğrenci yurduna da asker ve polisler yerleştirildi.Zırhlı araçlarla kontrol noktaları oluşturan güvenlik güçleri, Hakkari, Cizre ve Siirt yönünden gelen araçların kontrollü olarak ilk merkezine girmelerine izin veriyor.

Şırnak'ın çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Cudi, Gabar, Namaz Dağı ve Bestler Dereler bölgesinden PKK'lilerin sızabileceği muhtemel noktalar askerler tarafından kontrol ediliyor.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Efkan Ala

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler