Berkin'in ailesi o polisleri bulmak için harekete geçti

Ekmek almaya giderken polisin attığı gaz kapsülüyle başından vurularak öldürülen Berkin Elvan'ın ailesi o polisleri bulmak için harekete geçti.
Yayınlanma tarihi: 15 Mart 2014 Cumartesi, 17:21

[Haber görseli]

Başbakan Erdoğan'ın Gaziantep mitinginde yuhalattığı Berkin Elvan'ın ailesi oğullarının katillerini bulmak için harekete geçti. 16 Haziran’da Okmeydanı’nda çekilen video ve fotoğrafların kendilerine gönderilmesini isteyen Berkin’in ailesi, bu fotoğrafları savcılığa delil olarak sunacak ve polislerin kim olduğunun tespitini isteyecek. Berkin Elvan’ın ailesinin kullandığı @Berkin_Elvan hesabından şu paylaşım yapıldı:

“16 Haziran 2013 gününe ait Okmeydanı’nda çekilmiş fotoğraf ve videoları bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Saati önemli değil. Sadece 16 Haziran 2013 günü çekilmiş olsun yeterli. Lütfen cep telefonlarınızı, kameralarınızı ve fotoğraf makinelerinizi kontrol ediniz. Arşivlerinize bakınız. 16 Haziran 2013 günü Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa’da çekilmiş olması yeterli. Özellikle polislerin bulunduğu görüntüleri arıyoruz. O gün mahallede görevli polislerin tespitinin kolaylaştırılması için mahkeme dosyasına konulacaktır. iletişim: [email protected]

Elvan Ailesi’nin suç duyurusu üzerine Haziran 2013’te başlatılan soruşturmada, ifadeleri alınan 18 polis orada olmadıklarını, nerede olduklarını hatırlamadıklarını, gaz kullanmadıklarını ve gaz tüfeklerini kimin kullandığını bilmediklerini söyledi.

A+ A-