'Uydurmuşlar' dediği avukat akraba çıktı

Başbakan, ‘sıfırlanacak paralarla Şehrizar konaklarında 6 daire aldığı’ belirtilen Ömer Faruk Akbulut için ‘Oğluma avukat uydurmuşlar’ dedi. Ancak Akbulut, damadı Berat Albayrak tarafından akrabası çıktı.
Yayınlanma tarihi: 18 Mart 2014 Salı, 12:08

[Haber görseli]Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen 17 Aralık tarihli konuşmanın ardından, Çalık Grubu’na ait Şehrizar Konakları’ndan alınan 14.1 milyon liralık 6 daire ortada kaldı. Başbakan Erdoğan ile Bilal Erdoğan dairelerin kendilerine ait olmadığını öne sürerken, Erdoğan Ailesi’ne yakınlığı ve akrabalığıyla bilinen avukat Ömer Faruk Akbulut’un yılın bitmesine üç gün kala 14.1 milyon liralık daire alması kafalarda soru işaretinin oluşmasına yol açtı. Daireleri satın alan Ömer Faruk Akbulut, Başbakan’ın damadı Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak’ın kayınbiraderi.


BİLAL ERDOĞAN ÜZERİNDEN YALANLAMA

Taraf'tan Hüseyin Özay'ın haberine göre, Başbakan Tayyip Erdoğan; Aydın’da düzenlediği mitinde, “Parelel yapının iki gazetesi benim yavruma yönelik bir haber yapmışlar. Ev aldığına dair. Hemen davayı açtık tabi. Böyle sahtekarlık olur mu” dedi. Bilal Erdoğan’ın avukatı ise yaptığı açıklamada, Bilal Erdoğan’ın Şehrizar konutlarından hiçbir zaman daire almadığını, dekontta yer alan Avukat Ömer Faruk Akbulut’un da Bilal Erdoğan’ın avukatı olmadığını bildirdi.

Dolayısıyla; Başbakan Erdoğan ve Bilal Erdoğan adına yapılan açıklama, Bilal Erdoğan’ın Şehrizar konaklarında daire almadığı üzerine kuruldu. 17 Aralık konuşmasından bir hafta sonra aynı konaklardan ve aileye yakınlığı ile bilinen bir avukat tarafından alınan 14.1 milyon liralık dairelerle ilgili yayınlanan dekont hakkında ise bir açıklama yapılmadı. Yani dekonta ilişkin; Aktifbank’tan, Çalık Grubu’ndan ve Erdoğan ailesinden hiçbir değerlendirme gelmedi. Hatta Çalık Grubu kaynakları, dekontun ve dolayısıyla satışın gerçek olduğunu bildirdiler.

A+ A-